تی آر ایکس

ایا تی ار ایکس باعث لاغری مامیشود؟

نی ار ایکس

در واقع ورزش تی ار ایکس  یک ورزشی است که  با وزن بدن و استقامت باعث میشود که شما تناسب اندام بدست بیاوردید .این ورزش در این روز ها با استقبال زیادی روبرو شده و مردم از ان بیشتر به جای ورزش بدنسازی استفاده میکند زیرا ورزش بدنسازی عوارض ان خیلی زیاد است نه اینکه بگوییم ورزش تی ار یاکس برای شما عوارضی ندار البته مبگوییم که این ورزش عوارض خیلی کمتری نسبت به ورزش بدنسازی دارد .

با  توجه به اینکه این و رزش عوارض کمی دارد بسیار مفید تر از ورزش بدنسازی است. پس باما همراه باشید تا ورزش تی ار ایکس را معرفی و فواید ان رابگوییم.

رندی هتریک سازنده تی ار ایکس

«TRX» معنی عبارت«Total Resistance eXercis است امروزه بسیار از ان استفاده میکنند. ورزش تی ار یکس برای اولین بار توسط یک نظامی امریکایی به نام «رندی هتریک»ساخته  شد. بخاطر اینکه افرادی که کار میکنند در نیروی دریایی باید همیشه امادگی جسمانی بالایی داشته باشند و چون انها به چیزی خیلی دسترسی نداشتند باید وسیله می بود که از لحاظ جا و مکان محدودیت نداشته باش تا برای تقویت نیروی دریای مناسب باشد و رندی هتریک به این تفکر افتاد تا یه همچین چیزی درست کند.

برای همین او فکر کرد وسیله ای باید یاشد کم حجم و قابلیت نصب اسان باشد و او در تحقیقات فراوان توانست به نتیجه برسد و درسال ۱۹۹۰، TRX را طراحی کرد و بسیار مورد توجه دوستان و اطرافیانش قرار گرفت در مردم عادی همه گیری کرد تا به امروز.

بیشتر بدانید
تی آر ایکس چیست و چگونه باعث لاغری می شود؟

تی ار ایکس چه تا ثیراتی بر روی لاغری دراد

یکی از سولاتی که مردم میپرسند این است که تی ار ایکس چه تاثیری بر روی لاغری دارد ؟

افرادی که تی ار ایکس کار میکنند بعد از گذشت ۲تا۳ ماه می فهند که بروی تناسب اندام چه تاثیراتی دارد تعجب میکنند و شگفت زده میشوند. در واقع تمرکز اصلی تی ار ایکس بروی ماهیچه ها است وقتی ماهیچه های بدن شروع به فعالیت میکنند ماهیچه‌ها دیگر را هم با خود همراه مکیند وباعث فشار بروی عضلات میشود و به سرعت چربی سوزی شروع میشود ناحیه کمر، شکم، داخل ران، بازو و دیگر اندام‌ها، چربی سوزی رخ می‌دهد.

تی ار ایکس ورزشی قدرتی است

تی ار ایکس ورزشی قدرتی استتی ار ایکس ورزشی قدرتی استتی ار ایکس ورزشی قدرتی استتی ار ایکس ورزشی قدرتی استتی ار ایکس ورزشی قدرتی است

تی ار ایکس ورزشی قدرتی است

 تی‌ آر‌ ایکس قدرت و انعطاف‌تان را افزایش می‌دهدو همچنین با تی ار ایکس میتوانید قدرت انعطاف پذیری را افزایش دهید زیرا شما معمولی ترین حرکاتی که میزنید باعث تحریک عضلاتی که باعث تعادل میشوند و شا تعادل خود را بالا میبرید.

چرا تی ار ایکس برای خانم ها خیلی خوب است

وقتی ما تی ار ایکس را با بقیه دستگاه های تناسب اندام مقایسه میکنیم میفهمیم که تی ار ایکس برای خانم ها خیلی بهتر است چون تمرینات حرفه نیاز نیست که انجام بدهند جون خانم ها دنبال تنتاسب اندام هستند نه عضله سازی و باعث میشوند سریعتر به نتیجه برسند و علاوه بر این که به تناسب اندام میرسند باعث میشود قوی تر و سالم تر بشوید و تی ار ایکس باعث میشود که بدن شما به چالش بیفتد .

بیشتر بدانید
تی آر ایکس ؛ یک ابزار ورزشی ساده، نه یک ورزش پیچیده!

تی ار ایکس به شما کمک میکند که اندامی زیبا سالم و قوی داشته باشید پس حتما تی ار ایکس ا ستفاده کنید.

ضرر های تی ار ایکس

شاید عجیب کنید که این ورزش راحت مضراتی داشته باشد ولی باید همیشه قبل از هر ورزشی مضرات ان را بدانید.اما جالبی تی ار ایکس این است که مضرات ان اینجوری نیست که حتما با ان مواجه خواهید  شد بلکه بدان معناست که اگه تمرینات ان  را درست انجام ندهید با این مشکلات ربرو میشوید . کسانی که از لحاظ بدنی ضعیف هستند آسیب‌های مفصلی دارند باید در موقع انجام این ورزش بسیار حساس باشند.

این احتمال وجود دارد که کش‌های تی آر ایکس به بدن شما آسیب وارد کند.قبال  کسانی که سابقه ورزش کردن ندارند بهتر است این ورزش را انجام ندهند و با ورزش‌های سبک شروع کنند و پس از دستیابی به قدرت بدنی مناسب به سراغ این ورزش بروند.

ایا بدنسازی بهتر است یا تی ار ایکس

 

ایا بدنسازی بهتر است یا تی ار ایکس

ایا بدنسازی بهتر است یا تی ار ایکس

افقراد زیادی بر روی این مساله تحقیق کردند اما یکی از این افراد به نام کارول از امریکا تی تحقیقات گسترده ورزشی این موضوع انجام داده محققان ابتدا کار خود را با اندازه‌گیری مقاومت بدنی ۵۴ نفر بزرگسال شروع کردند.برای انجام این‌کار، آن‌ها از داوطلبان درخواست کردند تا تمرین پرس سینه را با بیشترین وزنه‌ای که می‌توانند تحمل کنند، برای ۵ بار انجام دهند و بعد از آن ۵ بار هم تمرین اسکات را انجام دهند.

انها  نتایج بدست آمده را به دو گروه تقسیم کردند. گروه اول افراد جوان ۱۹ تا ۲۵ ساله و گروه دوم افراد من ۴۴ تا ۶۵ ساله و سپس مقاومت بدنی آن‌ها را به روش قبلی اندازه‌گیری کردند.به طور کلی، گروهی که ورزش TRX را انجام داد از مقاومت بدنی بیشتری به گروهی تمرینات بدنسازی را انجام دادند بیشتر بود.

بیشتر بدانید
هفت مورد از مزایای تمرینات کششی trx

اما در اخر

دوستان اگر میخواهید بدنی سالم زبیا داشته باشید حتما از ورزشی استفاده کنید که کم خطر وسالم باشد مثل تی ار ایکس.

برای خرید تی ار ایکس به فروشگاه اینترنتی تی دی ای جم مراجعه فرمایید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *