تجهیزات جانبی ایروبیک و تناسب اندام

بتل روپ چیست و چه کمکی به تناسب اندام میکند

بتل روپ

بتل روپ درواقع یک ورزشی است که به عضله سازی و تناسب اندام کمک میکند و معنی ان از دو بخش است. بخش اول ان بتل به معنی جنگ و مبارزه و روپ به معنای طناب است. این وسیله تمرینی  که بدست یک ورزش کار و خبر نگار به نام  “جان بروکفیلد” امریکایی ساخته شد که امروزه در ورزش بدنسازی استفاده میشود،و طرفداران زیادی دارد.این وسیله تمرینی می تواند در تمریناتی مانند  قدرت، استقامت، سرعت و … پرکاربرد باشد،

زیرا با بالا بردن ضربان قلب و به کار گرفتن قسمت  قلبی-عروقی می تواند باعث کالری سوزی بیشتری شود. جنس این طناب  تمرینی از الیاف مصنوعی و غیر مصنوعی است.

تجربه استفاده بتل روپ

در واقع وقتی شما از بتل روپ استفاده میکنید نحوه ایجاد این تمرینات برا شما جالب است و اولش فکر میکنید که استفاده از ان بسیار اسان است اما بعد از اینکه ۱دقیقه تمرین میکنید میفهمید نه تنها راحت نیست بلکه سخت و عرق گیر و قدرتی است .تعداد زیادی از ورزشکاران علاوه بر تنوع  دادن در نوع تمرین، به دنبال وسیله های تمرینی جدید هستند یا ؛ هر آنچه که بتواند جرقه ای کوچک در انگیزه هایشان ایجاد کند، اشتیاق به ورزش را در آن ها بالا می برد.

افراد وقتی از این طناب استفاده میکنند بعد از حدودا ۲یا ۳ روز میتوانند وزنه های بیشتری بزنند و به شکل عجیب غافلگیر و خوشحال میشوند. جالب است بدانیدکه ورزشکاران حرفه ای  در رشتۀ MMA  نمی توانند بیش از ۵ دقیقه تمرینات سخت بتل روپ را تحمل کنند.

بیشتر بدانید
بتل روپ چیست و چه کاربردی در فیتنس و آمادگی جسمانی دارد؟

یکی دیگر از فواید تمرین با طناب مبارزه ای، ایجاد تعادل و تمرکز در دو قسمت بدن است. همۀ افراد در یک سمت از بدن ضعف داشته و همین کار می تواند در درازمدت منجر به آسیب دیدگی شود. شاید به همین دلیل است که وقتی شروع به تمرین می کنید، یک سمت از بدنتان راحت تر از سمت دیگر می تواند طناب را از زمین بلند کند.

چگونگی استفاده از بتل روپ

چگونگی استفاده از بتل روپ

چگونگی استفاده از بتل روپ

بدن خود را از استرس دور کنید

آرامش درموقعی که تحمل فشار تمرین بر روی شما است ، یکی از مهمترین روش های اجرای درست استفاده از بتل روپ است. هرچه استفاده درست تر انجام شود، نتیجه بهتری اتفاق خواهد افتاد. برخی افراد طناب را به دستان خود فشارداده و بازو های خود را در شروع حرکت به حالت انقباض در می آورند. شل بودن عضلات بالاتنه در شروع حرکت می تواند در اجرای درست تمرین به شما کمک میکند و از طرفی بدون آن که این عضلات، خستگی و انقباض عمدی را تجربه کنند، شما را در تحمل سختی تمرین هستید .

بنابراین، گاهی لازم است همه چیز را جدی نگیرید و با آرامش شروع کنید.

فواید طناب بتل روپ

 ۱. کار کردن روی عضلات

به منظور افزایش تحرک شانه، حرکت و کار کردن روی عضلات مختلف، میتوانید بتل روپ راحالت موج دار بزنید، با شدت و قدرت به هم بزنید یا شلاق بزنید تا در جهت های مختلف حرکت کند.

۲.قوی تر شدن

با وجود سنگین بودن، بتل روپ  باعث تقویت شکم، بازوها، عضلات  ران، شانه ها و پشت بازو میشود.

بیشتر بدانید
فواید طناب بتل روپ و چند نمونه از حرکات تمرینی آن
۳.هماهنگ سازی

با استفاده از یک طناب در هر دست، متوجه خواهید شد که  چطور هر طرف بدن شما با چالش رو به رو می شود. ممکن است یک طرف بهتر  یا هماهنگ تر از طرف دیگر باشد. استفاده از طناب ها بطور مداوم به شما کمک خواهند کرد هر طرف بدن خود را را قدرتمند، هماهنگ و مساوی سازید.

۴.گذراندن وقت

برای تغییر روزمرگی خود از بتل روپ استفاده کنید. بتل روپ، هیجان انگیز ، چالش برانگیز و سرگرم کننده است و بیشتر به جای این که یک ورزش باشد، مثل به یک بازی است.

ایا بتل روپ چربی های نواحی قسمت شکمی را میسوزاند

 

ایا بتل روپ چربی های نواحی قسمت شکمی را میسوزاند

ایا بتل روپ چربی های نواحی قسمت شکمی را میسوزاند

برخی از افراد معتقدند که انجام تمرینات مختلف با بتل روپ، باعث میشود که ضربان قلب بالا رفته و باعث لاغری و آب شدن چربی شکم می شود. اما آیا تمرین با این وسیله کافی است؟! به طور مثال شما چند دقیقه می توانید یکی از تمرینات با طناب را ادامه دهید؟ بالا رفتن ضربان قلب فقط یکی از یکی از دلیل غای چربی سوزی و لاغری محسوب می شود، برای چربی سوزی باید در محدودۀ خاصی از ضربان قلب، با مدت زمان درست و اصولی پیش بروید.

بنابراین بتل روپ ها یک مکمل عالی برای تمرینات شما می باشند تا چربی سوزی بیشتر و بهتر اتفاق بیفتد . اما تمرین با بتل روپ به تنهایی، هرگز پیشنهاد مناسبی برای لاغری نخواهد بود.

کلام آخر

همان طور که گفتیم ، بتل روپ یک از وسایل  تمرینی پرکاربرد در زمینه فیتنس و آمادگی جسمانی است که با استفاده از آن می توانید تمام عضلات بدن خود را تقویت و قوی کنید و برایمساوی کردن عضلات در دو سوی بدن خود، بهتر است  این تمرینات را انجام دهید.

بیشتر بدانید
ماسک هوازی چیست؟

به خاطر داشته باشید برای استفاده از این وسیله تمرینی ، باید با مربی خود مشورت کنید تا از وقوع هر گونه آسیب  جلوگیری کرده باشید. اگر هدف شما کاهش چربی و لاغری است، بتل روپ را به تمرینات هوازی و مقاومتی خود اضافه کنید.

 

برای خرید بتل روپ به فروشگاه اینترنتی تی دی ای جم مراجعه فرمایید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *