دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید هدلایت و چراغ کوهنوردی

چراغ قوه

در برنامه های کوهنوردی چند روزه و در توقف های شبانه حتما به روشنایی نیاز پیدا می کنید. برای این منظور شاید اولین ابزاری که به ذهن هر فردی برسد استفاده از چراغ قوه است. اما مشکل استفاده از چراغ قوه آن است که با اشغال کردن دست ها فعالیت شما را محدود می کند.

برای کوهنوردان، صخره نوردان و غارنوردان ابزاری به نام هدلایت طراحی شده است که جایگزین مناسبی برای چراغ قوه است. استفاده از این نوع ابزار باعث می شود تا در حین حرکت و جابجایی دستان شما کاملا آزاد باشد. این ابزار مشابه چراغ قوه است با این تفاوت که نیازی به در دست گرفتن آن نیست و همانند یک کلاه روی سر قرار می گیرد. در این مقاله در مورد ویژگی های هدلایت و چراغ کوهنوردی و نکات مهم در هنگام خرید آن صحبت خواهیم کرد.

اگر در برنامه کوهنوردی یا کمپینگ خود قصد توقف های شبانه را دارید، یکی از لوازم موردنیاز شما چراغ کوهنوردی است. این ابزار درواقع نسخه پیشرفته تر چراغ قوه است که مهمترین مزیت آن آزاد بودن دست ها به دلیل قرار گیری روی سر است.

خصوصیت ضدآب

خصوصیت ضد آب برای محیط های مرطوب و مواقع بارنگی ناسب ایت. در این حالت حتی اگر چراق قوه شما برای مدت زمان زیادی بدون استفاده باقی بماند،  نقاط اتصال و باطری های آن بدون زنگ زدگی سالم می ماند.

کلید چراغ کوهنوردی

کلید چراغ کوهنوردی

عملکرد کلید چراغ باید به گونه ای باشد که با کوچکترین فشار ناشی از سایر لوازم در هنگام قرارگیری در کوله کوهنوردی روشن نشود. در غیر این صورت روشن شدن های مداوم و غیرعمدی چراغ باعث مصرف باتری آن می شود. در برخی از مدل ها کلید چراغ با چرخاندن روشن می شوند و یا اینکه کلید در یک فرورفتگی قرار گرفته است.

بیشتر بدانید
انواع کیف و ساک ورزشی مردانه و زنانه، مشخصات و راهنمای خرید
نواع چراغ قوه عبارتند از:
  • چراغ قوه مسافرتی و کمپینگ
  • چراغ قوه کوهنوردی
  • چراغ قوه ورزشی
  • چراغ قوه پلیسی و نگهبانی
  • چراغ قوه خانگی
  • چراغ قوه خودرو
  • چراغ قوه غواصی
  • چراغ قوه پیشانی یا هدلایت
  • و انواع نورافکن‌ها

هنگام خرید چراغ قوه هدف کاربر، نوع کاربرد و فعالیت موردنظر اولین معیارها برای انتخاب به شمار می‌روند و بایستی بر اساس آن‌ها چراغ قوه مناسب را انتخاب نمود.

نکات مهم هنگام خرید چراغ قوه

 

نکات مهم هنگام خرید چراغ قوه

نکات مهم هنگام خرید چراغ قوه

قابل استفاده در شرایط مختلف: اینکه بخواهید از چراغ قوه ها در چه شرایط مکانی و یا اینکه در چه وضعیتی استفاده نمایید، سوال بسیار مهمی است که باید پیش از اقدام برای خرید این محصول به آن پاسخ دهید. این محصولات امروزه هم بصورت دستی در بازار موجود می باشند و هم به صورت هدلامپ (چراغ پیشانی) که البته هر یک از این ۲ مدل نیز دارای بیشمار امکانات مختلف روشنایی می باشند.

وزن و اندازه: وزن و اندازه یک چراغ قوه در خرید آن بسیار حائز اهمیت است. محصولی مناسب است که از وزن اندکی برخوردار باشد تا به هنگام استفاده از آن دچار خستگی نشوید و همچنین اندازه آن نیز بگونه ای باید طراحی شده باشد که بتوان آن را به راحتی حمل و نقل نمود.

توان روشنایی محصول: واحد اندازه گیری میزان روشنایی برای محصولات نورانی، لومن است و در این بین چراغ قوه های زیادی را می توان یافت که از توان روشنایی مختلفی نیز برخوردار هستند؛ مثلا چراغ قوه ای با توان روشنایی ۲۰۰ لومنی می تواند برای روشن کردن محدوده پیرامون شما تا شعاع ۲۵۰ متری کاملا ایده آل تلقی شود.

بیشتر بدانید
کامل ترین راهنمای خرید چادر مسافرتی

عمر و نوع منبع تغذیه: کمپانی های تولید کننده امروزه محصولات روشنایی خود را هم با باتری تولید می کنند و هم با قابلیت شارژ شدن و یا ارتباط مستقیم با برق شهری! توصیه می کنیم اگر قصد خرید یک چراغ قوه مناسب و پر کاربرد را برای خود کرده اید، حتما به نوع منبع تغذیه آن که بیشتر باتری می باشد و همچنین عمر مفید نوردهی محصول مورد نظرتان نیز توجه داشته باشید.

برخورداری از حالت های مختلف نوردهی: از مزایای ویژه یک چراغ قوه، داشتن حالت های مختلف نوردهی برای آن ها بحساب می آید. یک چراغ قوه می تواند از حالت های نوردهی ثابت، چشمک زن، و همچنین تک لامپ و یا چندین لامپی برخوردار باشد که البته تمام این ویژگی ها بر روی قیمت نهایی آن نیز تاثیرگذار خواهد بود.

مقاوم در برابر ضربه و ضدآب: ضد آب بودن یک مزیت بزرگ و استفاده از متریال مستحکم برای فزایش مقاومت چراغ قوه ها در برابر ضربات مختلف یک خصوصیت رایج برای این نوع از وسایل روشنایی می باشد که هر دو هم بسیار مهم هستند و هم سبب عمر بیشتر محصول مورد نظر شما خواهند شد.

قیمت چراغ قوه: موارد بسیار زیادی بر روی قیمت چراغ قوه ها تاثیر می گذارد اما خوب نکته مهم همانطور که در این مقاله نیز به آن اشاره کردیم، برطرف کردن نوع نیاز شما و همچنین سهولت در استفاده از آن توسط شما خریداران گرامی می باشد که باید پیش از پرداخت هرگونه وجهی برای محصول مورد نظرتان به آن توجه داشته باشید.

بیشتر بدانید
چرا بازی پینگ پنگ برای مغز مفید است؟

نکته

اگر میخواید به طور حرفه ای از چراغ قوه استفاده یا کارتان با ان است پیشنهاد میکنم جنس ارزان نخرید.

واما اگر به دنبال چراغ قوه ی مناسبی هستید در سایت تی دی ای جم منتظر شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *