نکاتی در مورد وسیله ورزشی خانگی مناسب

بسیاری از مردم پول زیادی را خرج خرید یک وسیله ورزشی خانگی می کنند تا مجبور شوند از آن استفاده کنند چون اگر استفاده نکنند از خرید آن احساس گناه خواهند کرد یا خیلی از مردم فکر می کنند اگر یک وسیله ورزشی خانگی داشته باشند مجبور به ورزش کردن خواهند شد. البته این امکان هم هست که شما برای اینکه بتوانید در آرامش منزلتان بهتر ورزش کنید این وسایل را خریداری کرده اید. با ورزش در منزل از مشکلات ترافیک رها شده اید و در آب و هوای بد هم می توانید ورزش کنید.

قبل از خرید وسایل ورزشی خانگی این سوالات را از خود بپرسید

آیا شما از ورزش تنها در خانه لذت می برید.
آیا نمی شود از وسایل ساده تری استفاده کنید مثلا زیر دوچرخه تان پایه بگذارید تا تبدیل به یک دوچرخه ثابت شود یا بجای یک ماشین وزنه زنی از یک جفت دمبل و یک نیمکت استفاده کنید.
آیا جایی که می خواهید وسیله را در منزلتان در آنجا بگذارید مناسب است و تهویه خوبی دارد
آیا می دانید از وسیله ای که می خواهید بخرید چگونه استفاده کنید. آیا قبلا” از آن در باشگاهی استفاده کرده اید.
آیا با پزشک خود در باره آن مشورت کرده اید.
استفاده از وسیله ورزشی خانگی

وقتی از این وسایل استفاده می کنید به نکات زیر توجه داشته باشید
شدت و مدت ورزش را به آرامی افزایش دهید. اگر روزهای اول در انجام ورزش افراط کنید نه تنها به خودتان صدمه میزنید بلکه از ادامه انجام ورزش هم دلسرد می شوید.
مراقب تکنیک استفاده از این وسایل باشید تکنیک غلط بخصوص در استفاده از ماشین های پله نوردی یا ماشین های اسکی ممکن است به شانه یا زانوان شما آسیب برساند.
آرام شروع کنید و آرام ورزش را پایان دهید. بدن خود را در ابتدا با آرام شروع کردن ورزش گرم کنید و در انتها کم کم ورزش را کاهش دهید.
اگر در ایجاد شد ورزش را چند روز قطع کنید و بعد از چند روز آنرا دوباره با شدت کمتر شروع کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *